close
تبلیغات در اینترنت
انحصار وراثت

آیا می‌توان اموال شخص فوت شده را بدون اطلاع یکی از وراث فروخت؟  اگر مردی فوت شود بچه های آن مرد میتوانند با مدارک جعلی مادربزرگ خودشان را فوت شده اعلام کنند که سهم نبرد؟

پاسخ:

🔹مطابق ماده 583 قانون مدنی، هريك ازشركاء می‌تواند بدون رضايت شركاء ديگرسهم خودرا جزءا يا كلا به شخص ثالثی منتقل كند.
این در حالی است که مطابق  ماده 581 از همان قانون، تصرفات هريك ازشركاءدرصورتي كه بدون اذن ياخارج ازحدود اذن باشدفضولي بوده وتابع مقررات معاملات فضولي خواهدبود. لکن مطابق ماده 582 از همان قانون، شريكي كه بدون اذن يادرخارج ازحدوداذن تصرف دراموال شركت نمايدضامن است.

🔹اما در رابطه با قسمت دوم پرسش این عمل جرم بوده و دارای مجازات خواهد بود.




درباره : بهترین مطالب حقوقی ,انواع پرسش وپاسخ حقوقی ,
بازدید : 9
[ 25 / 01 / 1397 ] [ 3:0بعد از ظهر ] [ نویسنده : حقوقدان هادی کاویانمهر ] | نظرات ()
مطالب متفرقه
نظر بدهید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی



.: Weblog Themes By SlideTheme :.